KONCERT RELAKSACYJNY W DŹWIĘKACH INSTRUMENTÓW ARCHAICZNYCH

KONCERT RELAKSACYJNY W DŹWIĘKACH INSTRUMENTÓW ARCHAICZNYCH

Masaż ciała gongami, misami dźwiękowymi oraz instrumentami archaicznymi działa regeneracyjnie, odprężająco i stymulująco na poziomie komórkowym i atomowym naszego ciała. To kąpiel w dźwiękach, która sprawi, że odlecisz w błogi stan relaksacji. Każdy ma własne niepowtarzalne i indywidualne doświadczenia. Niekiedy ukazują się wizje, czasami uwalniają emocje i nagromadzone napięcia lub zapada się w sen. Wszystko to jednak sprawia, że twoje ciało umysł i duch zaznają harmonii, nabierają witalności i odpoczywają.
Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb siebie. Przyjdź i zanurz się w leczniczych dźwiękach instrumentów archaicznych.

? Koncert prowadzony jest na 4 ręce
?️ 16.03.2024 r. godzina 20:00
?️ 17.03.2024 r. godzina 16:00
?Katowice ul. Harcerzy Września 1939 r. 5,
sala B001-B003 poziom-1

☎️ Jola 508 155 159 Maciej 518333596

koszt:

80 zł przedpłata
90 zł w dniu wydarzenia

* Dane do przelewu:
Tytuł: Imię i nazwisko uczestnika, data koncertu oraz miasto. (jeśli wpłata dotyczy więcej niż jednego uczestnika wystarczą dane wpłacającego + ilość osób)
MY Space
Bank Pekao
Nr konta: 10 1240 3187 1111 0010 7018 5767
?Obowiązuje rezerwacja miejsc
? Zapisy poprzez formularz
https://forms.gle/ifb7emWnXFKBCfpr9

?‍?‍?‍? Sesje skierowane są do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty są organizowane na rzecz szeroko pojętej profilaktyki zdrowia!

? Przebieg koncertu, Twoje odczucia i doświadczenia zależą od intencji z jaką przyjdziesz na sesje.

KORZYŚCI Z KĄPIELI:
? relaks dla naszej duszy i wytchnienie dla umysłu
? pozbycie się barier w ciele
? harmonizuje ciało i umysł
? uwolnienie emocji i nagromadzonego stresu
? ułatwia wejście w stan medytacji
? wprowadzenie w stan swoistego półsnu
? zapewnia głębokie odprężenie oraz wyciszenie
? uważność i wrażliwość na siebie
? zmniejszenie napięcia fizycznego, psychicznego, stanów lękowych,
? wyciszenie, odprężenie i poprawa koncentracji,
? oczyszczenie i wzrost energii, usunięcie blokad energetycznych,
? unormowanie ciśnienia, poprawa krążenia,
? pobudzenie naturalnych mechanizmów samo uzdrawiających,
? zwiększenie witalności i odporności,
? regulacja przemiany materii,
? zwiększenie kreatywności,
? poprawa samopoczucia

? Prowadzący: Jola&Tito
To energiczne małżeństwo, których największą pasją jest działanie i ciągły rozwój. Jola i Tito przez wiele lat pracowali jako trenerzy samoobrony w systemie Krav Maga z dziećmi, kobietami, mężczyznami oraz jednostkami specjalnymi.

Jola od lat prowadzi własną firmę zajmującą się prowadzeniem treningów fitness, praktyk jogi, a także organizacją koncertów relaksacyjnych na gongach i instrumentach archaicznych.

Tito zaś prowadzi Klub Kravvtrening.pl, którego celem jest poszerzanie świadomości i umiejętności samoobrony wśród ludzi.

Po narodzinach syna zaczęli uzbrajać swoich wewnętrznych wojowników w piękną duszę oraz harmonię, oddając się praktykom jogi, medytacji oraz grze na instrumentach archaicznych.

Z uzdrawiającą mocą dźwięku Jola zaczęła swoją przygodę od jednego uderzenia dzwoneczka Zaphir. Aktualnie trwa już ona z zestawem miś tybetańskich, kamertonami, czterema gongami, a także z dzwoneczkami Koshi i Zaphir.

Dźwięk gongów i innych instrumentów archaicznych towarzyszą im każdego dnia. Rozbrzmiewające w ich domu dźwięki intrygują i wpływają również na innych domowników. Najlepszym dowodem są dwaj synowie – Kajtek i Kostek, którzy zaczynają naśladować rodziców podbierając im melety i uderzając w gongi.

Prowadząca
Jola to aktualnie gongster z ukończonym kursem muzykoterapii organicznej.

❓3P – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?
1.P – Przed koncertem
2.P – Podczas koncertu
3.P – Po koncercie

? 1.Przed koncertem:
Dobrze jest przyjść 15 minut przed koncertem, z nie przejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np. leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
Pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)

? 2. Podczas koncertu:
Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nadświadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom, wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)
Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:
– zaśnięcie/czuwanie
– chrapanie
– spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
– uczucie braku ciała
– uderzenia gorąca/zimna
– mrowienie i drętwienie ciała
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy
W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.

? 3. Po koncercie:
Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę, soki, herbaty ziołowe (oczyszczające).
Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:
– senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
– przypływ zwielokrotnionej energii
– radość/lekkość
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy
– nadmierny apetyt/pragnienie picia
– i inne.

❗️ Na sesję proszę zabrać ze sobą:
matę
kocyk
poduszkę
wodę do picia
❗️ Przeciwwskazaniami do udziału w koncercie mogą być:
Rozrusznik serca
Epilepsja
SILNE STANY DEPRESYJNE