Koncert relaksacyjny Gongi, misy tybetańskie i inne instrumenty archaiczne – Katowice

Zapraszamy na magiczne doświadczenie jakim jest Koncert Gongów celebrujący Pełnię Księżyca, który wybrzmi 27 stycznia.
Wpływ pełni księżyca i innych jego faz ludzie zaobserwowali już wieki temu. Zauważyli, że księżyc ma ogromny wpływ zarówno na zachowanie człowieka jak i przyrodę. Zgodnie z fazami księżyca zbierano plony i zioła, sadzono rośliny czy wykonywano zabiegi pielęgnacyjne.
Pełnia to czas wyjątkowo burzliwy. Nad człowiekiem biorą górę emocje, jest bardziej rozkojarzony i wrażliwy na otoczenie. Dlatego warto przeczekać okres pełni z podejmowaniem znaczących decyzji, unikać rozstrzygania sporów i wdawania się w dyskusje. W tym czasie statystycznie rodzi się więcej dzieci, ale i więcej jest również prób samobójczych, czy aktów agresji.
Księżyc w pełni sprzyja medytacji i rozwijaniu intuicji. Dlatego to idealny czas na przyjrzenie się swoim nawykom i wyeliminowanie tego, co nam nie służy. Tyczy się to zarówno przedmiotów, zobowiązań, czy ludzi, którzy nie są nam przychylni. Pełnia to czas na oczyszczenie, usunięcie blokad i ruszenie do przodu. Jest to także moment “zbierania plonów”, czyli czerpania korzyści z wcześniej włożonej pracy.
Pełnia Księżyca nie sprzyja wysiłkowi fizycznemu. Nie trudno więc o kontuzję i urazy. Jest to więc świetny czas zadziałania ze swoją sferą mentalną. Muzyka jak zwykle łagodzi obyczaje, a w czasie pełni jesteśmy wyjątkowo „narwani”. Dlatego dźwięki gongów tym bardziej przyniosą ulgę i zrelaksują. Narażone ciało odpocznie i nabierze witalność, zaś umysł zostanie zaczarowany magiczną melodią mis i dzwoneczków, wyciszając go.
? Koncert prowadzony jest na 4 ręce
?️ 27.01.2024 r.
? Ul. Harcerzy Września 1939 nr 5, Katowice
sala B001-B003 poziom -1
☎️ 508 155 159 Jola
☎️ 518 333 596 Maciej
? Zapisy poprzez formularz
https://forms.gle/tRrCXEk9GtYDRfRu8
?‍?‍?‍? Sesje skierowane są do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty są organizowane na rzecz szeroko pojętej profilaktyki zdrowia!
? Przebieg koncertu, Twoje odczucia i doświadczenia zależą od intencji z jaką przyjdziesz na sesje.
KORZYŚCI Z KĄPIELI:
? relaks dla naszej duszy i wytchnienie dla umysłu
? pozbycie się barier w ciele
? harmonizuje ciało i umysł
? uwolnienie emocji i nagromadzonego stresu
? ułatwia wejście w stan medytacji
? wprowadzenie w stan swoistego półsnu
? zapewnia głębokie odprężenie oraz wyciszenie
? uważność i wrażliwość na siebie
? zmniejszenie napięcia fizycznego, psychicznego, stanów lękowych,
? wyciszenie, odprężenie i poprawa koncentracji,
? oczyszczenie i wzrost energii, usunięcie blokad energetycznych,
? unormowanie ciśnienia, poprawa krążenia,
? pobudzenie naturalnych mechanizmów samo uzdrawiających,
? zwiększenie witalności i odporności,
? regulacja przemiany materii,
? zwiększenie kreatywności,
? poprawa samopoczucia
? Prowadzący: Jola&Tito
To energiczne małżeństwo, których największą pasją jest działanie i ciągły rozwój. Jola i Tito przez wiele lat pracowali jako trenerzy samoobrony w systemie Krav Maga z dziećmi, kobietami, mężczyznami oraz jednostkami specjalnymi.
Jola od lat prowadzi własną firmę zajmującą się prowadzeniem treningów fitness, praktyk jogi, a także organizacją koncertów relaksacyjnych na gongach i instrumentach archaicznych.
Tito zaś prowadzi Klub Kravvtrening.pl, którego celem jest poszerzanie świadomości i umiejętności samoobrony wśród ludzi.
Po narodzinach syna zaczęli uzbrajać swoich wewnętrznych wojowników w piękną duszę oraz harmonię, oddając się praktykom jogi, medytacji oraz grze na instrumentach archaicznych.
Z uzdrawiającą mocą dźwięku Jola zaczęła swoją przygodę od jednego uderzenia dzwoneczka Zaphir. Aktualnie trwa już ona z zestawem miś tybetańskich, kamertonami, czterema gongami, a także z dzwoneczkami Koshi i Zaphir.
Dźwięk gongów i innych instrumentów archaicznych towarzyszą im każdego dnia. Rozbrzmiewające w ich domu dźwięki intrygują i wpływają również na innych domowników. Najlepszym dowodem są dwaj synowie – Kajtek i Kostek, którzy zaczynają naśladować rodziców podbierając im melety i uderzając w gongi.
Prowadząca
Jola to aktualnie gongster z ukończonym kursem muzykoterapii organicznej.
❓ 3P – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?
1.P – Przed koncertem
2.P – Podczas koncertu
3.P – Po koncercie
? 1.Przed koncertem:
Dobrze jest przyjść 15 minut przed koncertem, z nie przejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np. leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
Pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)
? 2. Podczas koncertu:
Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nadświadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom, wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)
Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:
– zaśnięcie/czuwanie
– chrapanie
– spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
– uczucie braku ciała
– uderzenia gorąca/zimna
– mrowienie i drętwienie ciała
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy
W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.
? 3. Po koncercie:
Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę, soki, herbaty ziołowe (oczyszczające).
Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:
– senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
– przypływ zwielokrotnionej energii
– radość/lekkość
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy
– nadmierny apetyt/pragnienie picia
– i inne.
❗️ Na sesję proszę zabrać ze sobą:
matę
kocyk
poduszkę
wodę do picia
❗️ Przeciwwskazaniami do udziału w koncercie mogą być:
Rozrusznik serca
Epilepsja